7دلیل برای بازدید استانبول

7 دلیل برای بازدید استانبول

استانبول همه چیز را دارد: بیش از 2500 سال تاریخ، فرهنگ و سنت، مکان های دیدنی شگفت انگیز، زندگی شبانه پر جنب و جوش، و مناظر خیره کننده. اینجا 7 دلیل اصلی وجود دارد که چرا باید همین الان برای سفر به استانبول برنامه ریزی کنید.

استانبول – شهر چهار امپراتوری

رم و استانبول هر دو بیش از دو هزار و نیم سال قدمت دارند، اما در اکثر مواقع استانبول بزرگ‌تر، تأثیرگذارتر و ثروتمندتر از رم بود.

استانبول پایتخت چهار امپراتوری بوده است: امپراتوری روم (395-330)، امپراتوری بیزانس (1204-395)، امپراتوری لاتین (1261-1204)، امپراتوری بیزانس (1453-1261) و امپراتوری عثمانی (1922-1453). تاریخ استانبول بسیار غنی است و بقایای هر یک از این امپراتوری ها هنوز قابل مشاهده است.

استانبول – شهر تضادها

همانطور که کلیشه می گوید، استانبول جایی است که شرق به غرب می رسد یا برعکس. این موقعیت منحصر به فرد در ترکیب با تاریخ و ساکنان پیشینه فرهنگی متفاوت این شهر استانبول را به یک قطب فرهنگی مدرن تبدیل کرده است.

در استانبول ساختمان های قدیمی در نزدیکی آسمان خراش های مدرن قرار دارند. در همان منطقه مساجد ، کلیساها و کنیسه ها به ساکنان فداکار دعوت می کنند. مسلمانان لیبرال و محافظه‌کار در کنار هم و با ده‌ها دین یا عقیده دیگر در صلح و آرامش زندگی می‌کنند. با این حال، همه آنها یک چیز مشترک دارند: مهمان نوازی مشهور ترکیه ای .

استانبول – شهر دیدنی های شگفت انگیز

با وجود قدمت این شهر،خوشبختانه بسیاری از بقایای گذشته مجلل استانبول دست نخورده باقی مانده است. میراث فرهنگی این کلانشهر چشمگیر است.

چه کسی در مورد مکان های دیدنی مانند ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، مسجد آبی، کاخ دولما باغچه، بازار بزرگ و بازار ادویه چیزی نشنیده است و سپس نقاط کمتر شناخته شده، اما به همان زیبایی چشمگیر، مانند مسجد سلیمانیه، آب انبار باسیلیکا، برج گالاتا، و همچنین کلیساهای متعدد از دوران بیزانس وجود دارد.

استانبول – ترکیبی عالی از غذاهای شرقی و غربی

ترکیبی از فرهنگ‌های قدیمی نیز تاثیر زیادی بر صحنه غذا داشت. در استانبول، می‌توانید از غذاهای مختلف، از غذاهای اصیل عثمانی، از غذاهای معمولی ترکی با مزه‌های خوشمزه و غذاهای گوشتی یا ماهی، تا آشپزخانه مدرن غرب لذت ببرید . اگر هنوز کمی اشتهایتان باقی مانده است، یکی از دسرهای ترکی فراوان را امتحان کنید . لطفاً از من نپرسید تا به نزدیکترین مک‌دونالد بروید… کمی زندگی کنید!

گفتی نوشیدنی؟ مطمئناً، می توانید به سراغ راکی ، نوشیدنی انیسون ملی بروید، یکی از شراب های ترکی با کیفیت را انتخاب کنید یا از مجموعه ای از آب میوه های تازه لذت ببرید.

استانبول – شهری با زندگی شبانه پر جنب و جوش

به لطف موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد استانبول، بسیاری از مکان‌های برتر زندگی شبانه در کنار تنگه بسفر یا روی پشت بام قرار دارند که منظره‌ای از افق باشکوه را ارائه می‌دهند. زندگی شبانه پر جنب و جوش است، با انتخاب های فراوانی که سلیقه همه را برآورده می کند.اگر مهمانی در طول شب مورد علاقه شما نیست و ترجیح می دهید در تراس کافه استراحت کنید، گزینه های زیادی برای آن نیز دارید.

استانبول – شهر خریدهای جدی

فروشگاه های فراوان در استانبول. می‌توانید با بازدید از یکی از مراکز خرید مدرن که در سرتاسر شهر گسترده شده‌اند، به فضایی مجلل و معمولی بروید . یا می توانید اقلام معتبر و دست ساز توسط طراحان و صنعتگران محلی را در نقاط کمتر توریستی شهر شکار کنید.اگر دوست دارید چانه بزنید ، پس بازار بزرگ خریدی بهشتی ​​روی زمین است. همچنین، فراموش نکنید که ادویه های عجیب و غریب، زیتون یا مجموعه ای عالی از آجیل موجود را تهیه کنید.

استانبول – شهری با مناظر خیره کننده

چشم اندازهای خیره کننده از شهر کم نیست. یکی از موارد مورد علاقه من، نمای شهر است که از یک قایق در تنگه بسفر در هنگام غروب آفتاب دیده می شود. در وهله دوم منظره پل ها قرار دارد، متاسفانه برای تجربه آن نیاز به سواری دارید. برای تماشای 360منظره پانوراما از استانبول، می توانید از برج گالاتا یا یکی از بارهای روی پشت بام دیدن کنید.