چرا ترکیه یک مقصد ایده آل برای قشر دیجیتال است؟

دفاتر مشترک co working
دفاتر مشترک vodafone برای قشر دیجیتال

ترکیه با آب و هوای مطلوب، چشم‌اندازهای خیره‌کننده و زندگی مقرون‌به‌صرفه، مکانی فوق‌العاده برای قشر دیجیتال است.

سریعترین خط کار در حال رشد در این عصر باید مربوط به قشر دیجیتال باشد، توسعه ای که توسط آب و هوا و بحران های همه گیر شتاب گرفته است. این روزها استقلال مالی و توانایی کار از هر جایی، یعنی حفظ منابع ارزشمند و استقلال زمانی که باعث پیشرفت شما در زندگی و کار می شود.

تعریف قشر دیجیتال

اصطلاح «قشر دیجیتال» که تنها از آغاز هزاره جدید وجود داشته است، به افرادی اطلاق می‌شود که به مکان خاصی محدود نیستند و از راه دور از فناوری‌های مخابراتی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. بنابراین، قشر دیجیتال این آزادی را دارند که انتخاب کنند کجا زندگی کنند و چگونه کار کنند. ممکن است این «شقر» را دیده باشید که در کافه‌ها یا در دفاتر Co working هستند.

مردم در هر سنی در مهاجرت به عصر دیجیتال هستند  که به شیوه زندگی از راه دور معروف است. از کارآفرینان جوان گرفته تا معلمان آنلاین، حرفه‌ای‌ها و نیمه بازنشستگانی که کسب‌وکار خود را به‌صورت آنلاین اداره می‌کنند ، تا زمانی که نقطه‌ای وجود داشته باشد که شما را به شبکه جهانی وب متصل کند، امکانات بی‌پایان است.

عوامل مهم در انتخاب مقصد

برای این قشر به طور کلی، مهمترین عامل در انتخاب مقصد بعدی همیشه آب و هوا بوده است و این برای قشر دیجیتالی روزگار ما تفاوتی ندارد. قشر دیجیتال علاوه بر یافتن مناسب ترین آب و هوا، به دنبال مقاصدی می گردند که بتوانند به راحتی ویزا و مراقبت های بهداشتی دریافت کنند و گزینه های زندگی مقرون به صرفه را ارائه دهند. برای بسیاری از قشر دیجیتالی که می دانند، ترکیه دقیقاً همین را ارائه می دهد! از استانبول شلوغ و زیبا گرفته تا ازمیر و آنتالیا، با شهرهای مدرن واقع در ساحل تا مقاصد محبوب تعطیلات مانند بدروم، فتحیه و غیره. تعداد فزاینده ای از قشر دیجیتال در حال حاضر ترکیه را به پایگاه خود تبدیل می کنند.

امکانات موجود

ترکیه چه برای اقامت کوتاه مدت خارج از فصل یا تجربه در طول سال، چیزهای زیادی برای ارائه به قشر دیجیتال دارد. اول از همه، سواحل جنوبی ترکیه در طول سال نسبتا آفتابی است و زمستان ملایمی با باران و تگرگ را تجربه می کند. بسته به آستانه گرما، می توانید به راحتی شش تا هشت ماه در سال در دریا شنا کنید. بسیاری از خانواده‌ها در این منطقه با استفاده از تهویه مطبوع  یا بخاری برقی برای دسترسی آسان به گرما استفاده می‌کنند، سایر خانواده‌های سنتی‌تر از «سوباس» استفاده می‌کنند، که اجاق‌های چوبی یا ذغال‌سوز هستند که می‌توانند به عنوان اجاق گاز استفاده شوند. در استانبول، بیشتر مجتمع‌های آپارتمانی دارای گرمایش مرکزی هستند، بنابراین اگرچه دما در شهرهای بزرگ که گهگاه برف می‌بارد پایین‌تر است، گرمایش معمولاً مشکلی نیست زیرا تمایل دارد به عنوان بخشی از بسته مسکن ارائه شود.

 اگر به آب نیاز دارید، یک تعمیرکار یا واقعاً هر چیز دیگری، جامعه محلی و بازار، که در ترکی به آن «باکال» می‌گویند، عموماً تمام اطلاعات مورد نیاز و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. ترک ها به خاطر مهمان نوازی و سخاوت خود شهرت دارند و این با همسایگان شما شروع می شود، بنابراین فقط بدانید که اگر به خانه یا آپارتمانی در ترکیه نقل مکان کنید، بخشی از یک جامعه می شوید. این به این معنی است که اگر انتخاب کنید، می‌توانید همیشه در محاصره مردم باشید، که خوب است زیرا تنهایی یکی از شکایات اصلی کسانی است که سبک زندگی قشر دیجیتال را اتخاذ می‌کنند.

سر زندگی

علاوه بر این، ترک‌ها دوستانه و خودجوش هستند، به این معنی که وقتی چراغ‌ها برای اکثر حرفه‌ های دیگر در جهان خاموش می‌شود، در ترکیه مهمانی و لذت عمومی که به آن «keyif» گفته می‌شود، شروع می‌شود. در بیشتر شهرهای ترکیه، زندگی شبانه پر جنب و جوش و جشن های باشکوه وجود دارد و موسیقی زنده می تواند بخش بزرگی از آن در هر روز از هفته باشد. بنابراین، من تقریباً می توانم تضمین کنم که شما در هر مکان از ترکیه اوقات خوشی داشته باشید و دوستان مادام العمر پیدا کنید.

اینترنت

چندین گزینه اینترنت در ترکیه وجود دارد، از اتصالات کابلی مبتنی بر تلفن ثابت، ماهواره‌ها و طرح‌های سیار، که گزینه‌ای عالی هستند زیرا مودم‌ها سیگنال‌های قوی در اکثر مناطق کشور ارائه می‌دهند و قابل حمل هستند، اما گران‌تر هستند.

بهداشت و درمان

به نظر من، نظام سلامت در ترکیه معجزه آسا است. تقریباً در هر منطقه می توان بیمارستان های دولتی و خصوصی را یافت. گزینه های بیمه متعددی برای ساکنان خارجی وجود دارد، اما صرف نظر از این، مراجعه به یک پزشک محلی در Sağlik Ocağı، که مراکز پزشکی هستند که مشکلات اساسی را درمان می کنند، یا رفتن به هر بیمارستان دولتی و دریافت خدمات مقرون به صرفه، شخصی و به موقع، یک روش معمول است.

کجا به عنوان یک قشر دیجیتال در ترکیه کار کنیم؟

واقعاً در ترکیه مکان‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌توان از آنها برای مسائل دیجیتالی استفاده کرد کرد. فرهنگ کافه‌ها در ترکیه زنده است و بسیاری از شهرها و محله‌ها باغ‌های چای دارند که به‌طور خاص برای گذراندن روز طراحی شده‌اند. در غیر این صورت، تعداد واقعاً شگفت‌انگیز کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های مجلل که می‌توانید به آنها مراجعه کنید، تقریباً همیشه وای‌فای رایگان ارائه می‌دهند و در استانبول نیز تعدادی کتابخانه 24 ساعته وجود دارد. علاوه بر این، مفهوم کار مشترک(Co working) در ترکیه در حال رونق است، با مکان‌های خلاقانه متعددی که فضاهای کاری مشترک نوآورانه و فرصت‌هایی برای معاشرت با دیگر متخصصان و قشر دیجیتال از طریق انواع رویدادهای تخصصی ارائه می‌دهند.