پر بازدید ترین مناطق استانبول برای خرید ملک

پر بازدید ترین مناطق استانبول

پر بازدید ترین مناطق استانبول برای خرید ملک در استانبول بزرگ به مساحت آن 5461 کیلومتر مربع را برسی خواهیم کرد. شهری که یکی از بزرگترین شهر استانبول ترکیه است. شهری که بازدید کنندگان را با زیبایی های طبیعی، بسفر، عمارتها، بناهای تاریخی و فرهنگش مجذوب خود می کند. بازدید از هر قسمت از شهر یک عمر طول می کشد. هر محله این شهر یک طرف دیگر دارد، یک راز دیگر. فرهنگ، زیبایی ها، مناظر و تاریخ استانبول که در مدت زمان کوتاهی نمیشود همه را هضم کرد، می توان با استفاده از ویژگی های دقیق از آن بازدید کرد. در اینجا پربازدیدترین مناطق استانبول را آورده ایم …

فاتح 

فاتح یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که دارای آثار تاریخی بسیاری است و به اصطلاح، تاریخچه استانبول را زمزمه می کند. با تشکر از این ویژگی، در بین مناطق دیدنی استانبول قرار دارد. موزه آیا سوفیا که توسط امپراتور کنستانتین در سال 360 در فاتح ساخته شد، میراث جهانی یونسکو در سال 1985، دیوارهای استانبول که در دوره عثمانی توسعه یافتند، کاخ توپکاپی که به یکی از نمادهای استانبول تبدیل شده را می توان بازدید کرد. همزمان، خیابان ها و معابر مشهور به بازار بزرگ، قدیمی ترین نقاط خرید شهر، بازار ادویه، مسجد سلطان عثمانی سلطان احمد اول به نام شانزدهمین سلطان احمد، مسجد سلیمانیه و مرموز ترین ساختمان های تاریخی استانبول ساخته شده و همچنان مجذوب مخزن باسیلیکا شوید.

بی اغلو

بی اغلو که یکی از مناطق دیدنی استانبول است، قرن ها به مرکز زندگی شبانه بدل شده و پس از یک تور 24 ساعته در خیابان استقلال، می توان سفری دلپذیر را در کاراکوی انجام داد. برج گالاتا، یکی از نمادهای استانبول در بیاغلو، گالاتا خانه مولوی که در قرن شانزدهم ساخته شده، مکانی است که توسط دوستداران هنرهای معاصر، استانبول مدرن، حمام تاریخی گالاتاسارای ، یکی از قدیمی ترین حمام های این شهر ساخته شده است. کلیسای آنتوان، موزه رحمی کوچ، موزه موم مادام توسودز استانبول، کافه ها و ساختمان های قدیمی با خیابان دلپذیر فرانسه از جمله مکان هایی هستند که ارزش دیدن آنها را دارند. در حالی که شما به بی اغلو می روید، مینیاتورک، یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید با مدل هایی از مهمترین سازه های ترکیه در تاریخ، و موزه پرا که فعالیتهایی در زمینه فرهنگ و هنر نشان می دهد، نیز ارزش دیدن را دارند. 

بشیکتاش

بشیکتاش که به کاخ های خود معروف است به عنوان یکی از مناطقی شناخته می شود که بیشترین توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند. بنابراین جای تعجب ندارد که یکی از مناطق دیدنی استانبول است. از آنجاکه بزرگترین موزه دریایی ترکیه در استانبول است، اولین موزه دریایی ترکیه و موزه هنرهای زیبا استانبول موزه نقاشی و مجسمه سازی، تنها دو عنصر فرهنگی بشیکتاش است. کاخ ییلدیز که برای مهریشاه سلطان ساخته شده، کاخ دولماباهچه ساخته شده توسط سلطان عبدالجمیت در قرن نوزدهم هستند که امروز به عنوان یک هتل و محل ملاقات با چشم انداز باشکوهش از بسفر در خدمت شماست. بشیکتاش که در بین مناطق دیدنی استانبول قرار دارد، با داشتن مناطق سبز نیز از محبوب ترین مراکز شهر است. پارک ییلدیز ، پارک ماجکا وایهلامور  پاویلیون از جمله مکانهایی هستند که مردم دوستدار شهر ساعات آرام خود را در تعطیلات آخر هفته و روزهای آخر هفته می گذرانند.

کادیکوی

کادیکوی با زندگی شبانه، طبیعت و مکانهای دیدنی یکی از جاهای دیدنی استانبول است که سواحل بسیار زیبایی در این منطقه وجود دارد. ساحل مودا و ساحل جاده بوستان در طول روز یا شب به مقصدی محبوب برای همه تبدیل شده اند. هرکسی که به همراه اقوام خود می آید می تواند با داشتن پیک نیک با آهنگ های تنظیم شده بر روی چمن، از بو و منظره دریا لذت ببرد. خیابان بارها در کادیکوی، که بخشی ضروری از زندگی شبانه استانبول است، شب مناسبی را برای کسانی که می آیند فراهم می کند. خانه اپرای ثریا، که دوستداران فرهنگ و هنر را بهم می رساند، پارک کالامیش که می توانید در زیر سایه های درخت و موزه اسباب بازی استانبول که در آن اسباب بازی های نوستالژیک به نمایش گذاشته شده است، از جمله مکان هایی برای بازدید در کادیکوی استراحت کنید.

اوسکودار

مساجدی که اینجا وجود دارند، یکی از زیباترین نمونه های معماری اسلامی با نماهای عالی از استانبول در کنار ساحل هستند. بنابراین در اسکودار کارهای زیادی میتوان انجام داد! اسکودار به عنوان یکی از مناطق جالب توجه گردشگران داخلی و خارجی شناخته می شود. برج مایدن که قدمت آن به 500 قبل از میلاد برمی گردد، یکی از سمبل های استانبول، تپه چاملیجا با زیباترین چشم اندازهای این شه، درختستان فتحی پاشا که به عنوان مکان بسیار خوبی برای بازدید شناخته شده و کاخ بیلربیگی توسط سلطان عبدالعزیز در اواسط قرن نوزدهم طراحی شده، از جمله مکان هایی است که در اسکودار باید از آنها بازدید کرد. علاوه بر این، مسجد چینیلی، ساخته شده در قرن 17، کلیسای ارمنی سورپ گارابت، موزه بادبادک مهمت ناوی آکوز که با بادبادک های رنگارنگ خیالی هر کودک تزئین شده، و کوزوگونجوک، یکی از زیباترین مناطق استانبول، از جمله مکان هایی هستند که ارزش دیدن را دارند.

سارییر

سارییر که به خاطر شیرینی، کاستارد و ماهی مشهور است، به نظر می رسد با فضای سبز وسیع و دور از مناطق مرکزی، ارزش دیدن را دارد. سارییر یکی از مناطق دیدنی استانبول است و چیزهای زیادی برای دیدن دارد. روملی دارای موزه ای در فضای باز است، بهترین نمای شهر را می توان از هیسار، موزه سادبرک اولین موزه خصوصی ترکیه با آثار سرامیکی که میتوان کاشی کاری آنرا مشاهده کرد، زیباترین گوشه استانبول، جنگل امیرگان سرسبز با چشم اندازهای زیبایی که می توان آنرا در سایه های زرق و برق دار مشاهده کرد، از دوره عثمانی موزه ساکیب سابانجی، جایی که آثار هنری ارزشمندی دیده می شود، همگی در سارییر قرار دارند.

زیبایی های منطقه محدود به این موارد نیست. فانوس دریایی روملی که از قرن 19 از فاصله 30 کیلومتری کشتی ها را هدایت میکرد، جنگل بلگراد، یکی از بزرگترین مناطق سبز استانبول، باغ ژاپنی بالتالیمانی با تمام ویژگی های یک باغ کلاسیک ژاپنی و ضرورتی برای علاقه مندان به دریا، سارییر را به یکی از مناطق جذاب تبدیل کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *