صفر تا صد خرید ملک در استانبول

خود را برای خرید ملک در استانبول آماده کنید

استانبول طیف گسترده ای از پروژه های بزرگ جدید املاک و مستغلات را ارائه می دهد که برای هر بودجه بسیار مناسب است. علاوه بر پروژه های جدید در بسیاری از مناطق و محله های محبوب شهر ، پروژه های تحول شهری نیز فرصت های بزرگی را برای این بخش فراهم می کند.

علاوه بر این ، کاهش حدود 40 درصدی ارزش لیر ترکیه در برابر ارزهای اصلی خارجی از یک سال به این سو ، این فرصت خوبی را برای سرمایه گذاران برای بهره مندی از این وضعیت ایجاد می کند.

و اگر بحران را در بخش املاک و مستغلات با استفاده از میلیون ها مسکن نوساز اضافه کنیم ، خانه ها و آپارتمان ها از 2 سال پیش با کاهش قیمت در انتظار خریداران بالقوه خود هستند.

همچنین بسیاری از ملک ها هستند که در این مدت فروخته نمی شوند و هم شرکت ها و هم مردم محلی با زنجیره وام مسکن مالی درگیر هستند ، به این معنی که آنها برای فروش املاک خود عجله زیادی دارند. و بنابراین می توانید یک معامله خوب داشته باشید.

روند خرید ملک در استانبول و همچنین در کل ترکیه بسیار شبیه به آن در چندین کشور اروپایی است.

  • هنگام امضای قرارداد با نماینده املاک ، باید سپرده بپردازید.
  • پرداخت نهایی در رابطه با انتقال سند مالکیت (Tapu در ترکی) داده می شود.

مدارک مورد نیاز

  • گذرنامه شما به همراه فتوکپی گذرنامه
  • شش عکس در اندازه گذرنامه
  • حساب بانکی در یک بانک واقع در ترکیه
  • شماره مالیات ترکیه
  • اگر در حال خرید ملک از طریق نماینده املاک هستید ، یک کارمند دولتی با یک دفتر اسناد رسمی

بستن قرارداد

* پس از تصمیم نهایی برای خرید ملک ، قرارداد خرید منعقد می شود. و در آن زمان باید به صاحب ملک ودیعه بپردازید .

میزان سپرده گذاری در ملک به ملک متفاوت است ، اما به عنوان یک قاعده کلی ، تا 10 درصد قیمت ملک است .

* پس از امضای قرارداد و دریافت سپرده توسط همه طرفین ، توافقنامه لازم الاجرا می شود.

* به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم بگیرید قرارداد خود را دیرتر لغو کنید ، حق بازپرداخت سپرده را نخواهید داشت. با این حال ، اگر صاحب ملک از توافق خارج شود ، مبلغ سپرده را پس می گیرید ، همچنین در این صورت شرط مجازات اعمال می شود.

* پس از اتمام فرایند توافق ، خریدار و مالک ملک (یا وکالتنامه آن) شخصاً برای انتقال سند مالکیت در اداره رسمی ثبت اراضی ملاقات می کنند. این فرایند عمدتا حدود یک ساعت به طول می انجامد. خریداران خارجی همچنین ملزم به داشتن یک مترجم برای تایید ثبت نام هستند.

* قبل از امضای سند نهایی ، باید مالیات و هزینه ها (حدود 4 درصد از ارزش ارزیابی شده دارایی) ملک ، که توسط قانون تعیین شده است را بپردازید. پس از امضای قرارداد توسط همه طرفین ، فرایند خرید کامل می شود.

* امضای قرارداد و دریافت سند مالکیت به این معنی است که ملک و مالکیت به شما واگذار شده است و شما در ثبت املاک ثبت می شوید.

* پس از انتقال سند مالکیت ، باید مابقی قیمت ملک خریداری شده را به فروشنده بپردازید.