شایعه خرید 22 هکتار زمین توسط بیل گیتس

بیل گیتس

فرصت طلبان به سرعت شایعاتی مبنی بر خرید 22000 هکتار زمین کشاورزی در تراکیا، بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس را به بازار عرضه کردند. زمین دارانی که امیدوارند از این فرصت پول نقد کنند، سعی می کنند زمین های خود را با قیمت های گزاف، به ویژه به ترک های خارج از کشور، به فروش برسانند. که برخی از آنها تا 8000 یورو (9658.32 دلار) در هر قطعه فهرست می کنند.

گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، زمینی را در تراکیا خریداری کرده است، ابتدا در رسانه های اجتماعی و چند سایت خبری محلی ظاهر شد.

اما سوابق ثبت املاک شهرهای ادرنه، تکیرداغ و کرکلارلی در تراکیه دارای سوابقی مبنی بر ثبت زمین به نام «گیتس» یا «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» نیست.

مشاوران املاک و کارشناسان به مردم هشدار دادند که از این گمانه زنی ها خرید نکنند. Namık Kemal Döleneken، برنامه ریز شهری، گفت که این شایعات توسط کسانی که قبلاً در منطقه سرمایه گذاری کرده اند برای افزایش ارزش زمین های خود استفاده می شود.

فرصت طلبان ادعا می کنند که مردم در صورت خرید زمین در تراکیا با بیل گیتس همسایه خواهند شد. سال هاست که سرمایه گذاران زیادی در تراکیا وجود داشته است، این چیز جدیدی نیست. اینها هم شامل افراد داخلی و هم خارجی می شود. اما آنچه در مورد بیل گیتس گفته می شود. کسانی که قبلاً اینجا سرمایه گذاری کرده اند برای ارزیابی جایگاه خود و افزایش قیمت نیاز به چنین شایعاتی دارند، به نظر من افشای این موضوع شایعه است.پس این خبری برای احیای بازار املاک است که به ویژه به دلیل رکود بوده است.